Home / Define Haberleri / Define Arayan 2 Kardeşin Cesetlerine Ulaşıldı

Define Arayan 2 Kardeşin Cesetlerine Ulaşıldı

Define Arayan 2 Kardeşin Cesetlerine Ulaşıldı

define1
Define Arayan

Define arayan iki kardeş, açtıkları tünelde meydana gelen göçük nedeniyle toprak altında kaldılar. Muhittin Sevalkalaycı ve kardeşi Ramazan Sevalkalaycı’nın cesetlerine 3’üncü günde ulaşıldı.

SARIOĞLAN(Kayseri), (DHA)- Reşit Koç, jandarmayı arayarak define aramak için Sarıoğlan İlçesi Burunören Köyü Üçtepeler Mevkii’nde açtıkları tünelde cuma günü saat 05.30 sıralarında göçük meydana geldiğini, kuzenleri Ardahan Üniversitesi öğrencisi Muhittin Sevalkalaycı ile Çankırı Üniversitesi öğrencisi Ramazan Sevalkalaycı’nın toprak altında kaldığını bildirdi.

define2
Define Arayan

Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Afet ve Acil Durum (AFAD) ve jandarma ekipleriyle birlikte tünelde yaptığı çalışmada, Sevalkalaycı kardeşlere ulaşamadı. Bunun üzedrine iki kelepçe ile başlatılan kazı çalışmalarında ilk gün Sevalkalaycı kardeşlerin tüneli aydınlatmakta kullandıkları akü, elektrik kabloları ve ampuller ile oksijen tüpü, havalandırma boruları çıkarıldı.

Yüzeyden itibaren yaklaşık 10 metre derinlikte arama çalışmaları, ikinci gün iş makineleriyle devam etti. Devam eden çalışmalarda bugün yaklaşık 35 metrelik tünelin 21 metresinde  Sevalkalaycı kardeşlerin cesetlerine ulaşıldı. Sevalkalaycı kardeşlerin cesetlerinin yan yana olduğu görüldü. Define aradıkları tünel kendilerine mezar olan iki kardeşin cesetleri, Sarıoğlan Cumhuriyet Savcılığı’nca yapılacak otopsi ardından ailelerine teslim edilecek.

Check Also

Bilim adamları Modern İnsan Ata’nın Sanal Kafatasını Oluşturuyor

Bilim adamları Modern İnsan Ata’nın Sanal Kafatasını Oluşturuyor New York Times’ın haberine göre yaşayan modern …

3 Yorumlar

  1. nursel ayvazpınarı

    Zaten hazineyi kolay alabiliyosan ya horasan olucak yada bubi tuzagi bunlardan sonra yaninda bir bidon su tasi yeter.en zararsizi sinek yilan gibi gorununde tilsimlar.horasan aklindan gecmeyen tas yagmasi toprak cokmesi.bubi tuzagi ise zehirli gazlar.

  2. Kazarken içmek için 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir