Home / Define Haberleri / İngiliz Hazineci Tarafından  Büyük Ortaçağ  Hazinesi Bulundu

İngiliz Hazineci Tarafından  Büyük Ortaçağ  Hazinesi Bulundu

İngiliz Hazineci Tarafından  Büyük Ortaçağ  Hazinesi Bulundu

İngiliz hazine avcısı Aylesbury’de bir çayırda bir ortaçağa ait  bir define yeri  buldu. Hazine en az 5251 adet gümüş paradan oluşuyor. 

Bulunan sikkelerden bazıları 

Hazine avcısı olan Paul Coleman (59 yaşında), metal dedektörü kulübünün bir üyesi ve bulduğu yeri Noel’den bir kaç gün önce buldu. Bir başka hazine avcısı ile birlikte Aylesbury’de bir alan incelendi.

Coleman’ın metal dedektörü o kadar sert vurdu ki, bunun bir kusur olduğunu düşündü. Bununla birlikte, İngiliz dedektöründe yanlış bir şey yoktu. Derin yarım inç derinlikte  büyük bir para teli bulmuştu.

Bulunan sikkelerin neden gömülmüş olduğu kesin olarak bilinmemekle beraber definenin Vikingler’in ellerine düşmesini önlemek için gizlendiği tahmin edilmektedir.

 Paralar oldukça iyi durumda. Madeni paraların toplam bir milyon avro değerinde olduğu tahmin ediliyor. Paralar önümüzdeki dönemde incelemesi bittikten sonra İngiliz Müzesi tarafından sergilenecek.

Check Also

Dünya’daki Altın Uzaydan mı Geldi?

Dünya’daki Altın Uzaydan mı Geldi? Altının uzaydan geldiği görüşü bir bilim-kurgu senaryosu gibi gelebilir kulağa.  Ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir