Home / Define Haberleri / Defineciler kuyuda zehirlendi

Defineciler kuyuda zehirlendi

Defineciler kuyuda zehirlendi

definecilerin kazdığı kuyu

Defineciler kuyuda zehirlendi; Bolu’da define bulmak için kazdığı 10 metre derinliğindeki çukura giren şahıs, jeneratör gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

Olay, kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Abant Tabiat Parkı yolu üzerinde bulunan Yavurambarı mevkiinde meydana geldi. İstanbul’dan define aramak için Bolu’ya gelen N.K, S.İ. ve N.K., ormanlık alanın içerisinde kazı yapmaya başladı. Yaklaşık iki metre genişliğinde ve 10 metre derinliğinde kazı yapan üç arkadaş, daha sonra kuyunun dibinden iç taraflara doğru kazıya devam etti. Kazı çalışmaları sırasında N.K. jeneratörden çıkan gazdan zehirlenerek baygınlık geçirdi. N.K. ve S.İ. kuyunun içerisinde N.K’nin hareketsiz yattığını görünce hemen jandarmaya ihbarda bulundu. Jandarma ve 112 Acil Servis ekipleri ormanlık alanın içerisinde yaklaşık bir saat olay yerini aradı. Bir süre N.K’ya ulaşamayan ekipler, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden yardım istedi. Kazı alanına ulaşan AFAD ekibi, kuyunun içerine inerek N.K’nın cansız bedenini çıkardı.kuyu
AFAD ekipleri, N.K’nın cansız bedenini kuyudan çıkardıktan sonra kazıda kullanılan malzemeleri de birer birer kuyudan çıkarttı. N.K’nın cansız bedeni İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi morguna kaldırıldı.
İstanbul’dan define aramak için kazı yaptıkları bölgeye geldiklerini belirten N.K. “Burada define olduğu söylendi. Kazı yapıyorduk ama talihsiz olay başımıza geldi” dedi. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatırken, hayatını kaybeden N.K’nın arkadaşları N.K. ve S.İ. ifadeleri alınmak üzere Abant Jandarma Karakolu’na götürüldü.

17 Temmuz 2012 Salı

Check Also

Bilim adamları Modern İnsan Ata’nın Sanal Kafatasını Oluşturuyor

Bilim adamları Modern İnsan Ata’nın Sanal Kafatasını Oluşturuyor New York Times’ın haberine göre yaşayan modern …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir