Home / Define Haberleri / Rocky Dağlarında Saklanan Forrest Fenn Hazinesi

Rocky Dağlarında Saklanan Forrest Fenn Hazinesi

Rocky Dağlarında Saklanan Forrest Fenn Hazinesi

1988’de kanser teşhisi konduktan sonra, milyoner sanat koleksiyoncusu Forrest Fenn, ölmeden önce, en değerli eşyalarından bazılarını içeren bir hazine sandığı gizlemek istediğine karar verdi. Ancak Fenn kanserden sağ kurtuldu ve 2010’da hazinesini sonunda Rocky Dağları’nın bir yerinde sakladı. Her ne kadar ipuçları artmaya devam etse de (Fenn saklanacakları yere gelecek olan iki kitap yazmış ) ve hazinenin milyonlarca değerinde olduğu söyleniyor.

Hazinenin tam içeriği bilinmiyor, ancak ödülün toplanmasına yardım eden Fenn’in bir arkadaşı Başkan Yardımcısı’na şöyle dedi:

“Kapağı açtığınızda … her şey nezaketsizce atıldı, sadece bu devasa altın sikke yığını, altın tavukların yumurtalarının, mücevherlerinin, altın bilekliklerinin, Güney Amerika’dan altın süslemelerin ve ışıkta parıldayan her şeyin boyutunu gösteriyor. ” Bu oldukça parlak geliyor!

Hazine avcıları hazineyi keşfetmek için çok uğraştı. Bazıları Fenn’i takip etmeye başvururken, diğerleri yanlışlıkla Central Park’taki alanları ve hatta Fenn’in ebeveynlerinin ve erkek kardeşlerinin mezarlarını kazdı.

 

Check Also

Gizemli II. Dünya Savaşı Hazinelerinden “Nazi Altın Treni”

Gizemli II. Dünya Savaşı Hazinelerinden “Nazi Altın Treni” İkinci Dünya Savaşı sona ereli yıllar olduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir