Home / Define Olabilecek Yerler / Define Olabilecek Yerler; “DEĞİRMENLER”

Define Olabilecek Yerler; “DEĞİRMENLER”

Define Olabilecek Yerler; “DEĞİRMENLER”

Değirmenler define arayanların sıkça rastladığı mekanlardır. Bir değirmenin kendisine ait definesi olduğu kadar hedef seçilerek yapılan gömülerle ünlüdür. Özellikle değirmencilerin kendilerine ait parayı sakladığını göz önüne alırsanız bu değirmencinin nerede ikamet ettiğini mutlaka bilmeniz gereklidir. Defineciler her zaman buldukları bir değirmende değirmencinin parası olduğunu düşünür lakin değirmenci parasını değirmene değilde evine saklama ihtimali daha fazladır. Defineci arkadaşların bu önemli konuyu dikkate almaları gereklidir. Yinede değirmende para olduğunu düşünen defineciler varsa bakması gereken noktalardan bir tanesi değirmen taşının alt tarafıdır. Bu değirmen taşı normal bildiğimiz değirmen taşı değil altta kalan ana kayanın kendisidir.

İlerleyen zamanda normal değirmen taşı yerinden sökülüp başka amaçlara hizmet için farklı bölgelerde kullanıldığı zamanlar olmuştur. Bu değirmen taşına defineci arkadaşların itibar etmemeleri gereklidir gerçekte arayacakları değirmen taşı altta kalan ana kayanın ta kendisidir. Bir diğer konuda değirmenler daha çok hedef teşkil ettiği için definecileri cezbeder. Normal vatandaş gömü yaparken değirmeni hedef alabilir yada gömü yaptığı yerden baktığında değirmeni görüyor olabilir. çevreyi dolaşırken değirmeni olmadık yerden gördüyseniz buranın gömü için seçilmiş en ideal yerler arasında olduğunu aklınızda bulundurmanızda fayda vardır. Birde topluca yapılan gömüler vardır, bu tür yapılan gömülerin yakın yerinde değirmen varsa bu değirmen haritalardaki yerini mutlaka alır. Define haritalarında değirmene sıkça rastlamamızda ki neden de budur.

 

Check Also

Define Olabilecek Yerler; “KİLİSE VE TAPINAKLAR”

Define Olabilecek Yerler; “KİLİSE VE TAPINAKLAR” Gerek inançları ve gerekse eski devirlerdeki güvenilirliği nedeniyle gömücü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir