Home / Etnik Takı ve Süs / Etnik Takı ve Süsleme

Etnik Takı ve Süsleme

Etnik Takı ve Süsleme

sikkeli altın başlık

Ağır bir üçgen şeklinde sikkeli başlık.  Çok değerli. Geleneksel bir takı ve kullanılan malzeme çok iyi. Toplam yükseklik  59 cm, genişliği, 36 cm. malzemeler: Gümüş, tekstil, cam boncuklar, gümüş sikke, boyalı keçi saç, tavuk tüyleri ve babuin kürk. Çok az bulunan bu başlıklar   iyi paraya satılıyor. Çok kaliteli ve değerli mücevherat.

dugunkolyesi

Tay düğün kolyesi  Gümüş | M.Ö. 1900. Klasik, mükemmel ve önemli bir parça. Metropolitan Müzesi, Monika Ettlin üzerinden.

Altın kakma işi Bileklik. Tamil Nadu Hindistan 19th Century çapı: 10 cm. Büyük. Bu bilezikleri bulmak çok zor. Saf altın yaprak çiçek motifleri, aralarındaki  cam taş ile tutulan iki soğan baş finials içinde sonlanan bir lac çekirdek üzerinde çalıştı. Sadece Kraliyet hanesi için yapılmış.

süs

Altın örgü süsleme. Bir Tanrı için yapılmış. 28 Adet, tüm hem de kaliteli işçilik ve kullanılan altın Saflık derecesi çok yüksek standartta önemli bir koleksiyon parçası. Bonhams tarafından 19 Haziran 2012 tarihinde İhalesi.

 

 

Stil Mughals tarafından ilham kaynağı oldu ve bu işi Chittor Rajasthan 400 yıl boyunca yapılmıştır. Sonuç mücevher taşları düşündüren el yapımı, erimiş, renkli cam tasarımı oluşmaktadır girift amele ince yapraklı 23-karat altın yalnız, altın eritme tarafından sağlanır. Dikkat çekici, çok belirgin bir süreç. Görünüşe göre 18 c ve Rajasthan, Hindistan’dan. m.l. Nigam, s. 75-üzerinde gösterilen  Hint Kuyumculuk .

 

Tapınak mücevherine bir örnek,  Nepal, 17 c. Bu vesileyle Onun amacı tarif edildiği haliyle, şüphe götürmez yapıldığı zaman yazılı idi ayarlanmış zamanlarda giymek için bir tanrı (bir görüntü şeklinde) için tasarlanmış olan gibi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir