Home / Etnik Takı ve Süs / Müzelerde Sergilenen Değerli Etnik Takı ve Süsler

Müzelerde Sergilenen Değerli Etnik Takı ve Süsler

Müzelerde Sergilenen Değerli Etnik Takı ve Süsler

bilezik

Bilezikler çifti, 17. yy. Hindistan. Büyük Moğol Hanedanı. Altın, elmas, zümrüt, yakut, lal taşı ve emaye; değerli taşlar, Champleve emaye ile eriyiği, yüzeylerinin ve parlatma.Hermitage Müzesi, St Petersburg.

Hint kolye. “Onaltı yaprak biçimli plaklar altın tel ile kaplı kırmızı ipek üzerine sınırlı. Her plak ön firuze ve yakut taklit kırmızı boya maddesi üzerinde kaya kristali seti ile dekore alçak kabartma çiçek süsleme kaplıdır. Her plak geri döndü çiçekli bitkiler ile kovaladı. “Yaklaşık 1880 yılında.Victoria and Albert Museum.

“Bu altın kolye Victoria ve Albert Müzesinde olacak. Hint eserlerinden biri. 1851 Büyük sergi “modern” Calicut işten olarak sergilendi ve en yeni South Kensington Müzesi için £30 önemli toplamı için en iyi uluslararası çağdaş tasarım örnek olarak satın alındı. Kuyumcu, altın Telkari çok küçük öğeleri uygulanmış olan birbirlerine motifleri oluşturmak için maksimum etkisi nispeten küçük bir miktar manipüle. Bunlar ince yapraklı altın metal bir kalıp üzerine çekiç adet tarafından böylece aynı motifleri üreten şekilli çöküntü içinde yapılmıştır.”

Hindistan’a ait Pırlanta seti, çiftinin biri altın bilezik (Kadas) emaye. Polychrome altın zemin üzerine çiçek dekorasyonu ile iç emaylanmış fil baş terminalleri ile dolaşık, sandıklar dış Pırlanta seti altın takılan çiçek spreyler yeşil emaye zeminde ile karşı karşıya, menteşeli, elmas ile ayarlayın  m.ö. 19. yüzyıl, Varanasi (Benares =). Monika Ettlin, Pinterest, dan Bonhams aracılığıyla.

altın küpeler

Delhi, Hindistan, 19. c 2. yarısından itibaren. Sol Maharaja Ranjit Singh (r.1799-1839) ve sağ Prens Akbar Khan (d.1848) betimleyen altın küpe çifti.
Fildişi minyatürler Küpeler, yeşil taşları pençe-seti (kapalı). Çerçeve altı kesim zümrüt ile dönüşümlü granül çalışma altı patronları (bülbül) sahiptir.
Victoria and Albert Museum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir