Home / Definecilikte İşaretler / Akrep Define İşareti

Akrep Define İşareti

Akrep Define İşareti

Akrep tehlike olduğunu belirten işarettir. Gömünün kendisi yada etrafı zehirli olabilir, yada tuzaklı olabilir. Definecilikte akrep işareti oldukça nadir rastlanan bir işarettir. Akrep yuvası olabilecek bir taş aranır, bu taşın altında gömü olabilir. Civarda genelde yerin altında bir odacıkta olur. Akrebin veya kuyruğunun baktığı yönler özellikle dikkate alınmalıdır.

Eğer akrep işareti iki tane ise yani yan yana iki tane akrep varsa gömü iki parçaya bölünmüş demektir ve hemen en yakın kayanın altındadır. İlki ikincisi biraz daha uzaktadır işçiliği ağırdır.

Akrep tek ise çevrede iyi bir araştırma yapın akrebin kuyruk ucu yönünde eğer kuruk boğumu varsa boğum adedince adımlayın ve vardığınız alanı iyice inceleyin bunun haricinde akrebin herhangi bir yerinde dikkat edici bir şey varmı bakın. Yani bir kolu uzun olabilir bir kolu farklı olabilir yada farklı bir yöne kıskaç ucu bakıyor olabilir; bunlar size yön verecek işaretlerdir.

Türkiyede bir akrep işareti örneği var. Akrebin baş kısmı yok bu belirgin şekilde ve karın kısmının bir tarafında oyma var. Bu demek oluyor ki oyma yönünde akrebin başının aranması gerektiğidir. Malında orada olduğudur bu işaret çözülmüştür.

Akrep, önemli eşkiya işaretlerindendir. İşçiliği çok zor olan gömü işaretidir. Kayalarda araştırma yapmalısınız. Çevrede taşlı alanları gözden geçirmeyi unutmayın. Ayrıca Dedektör yardımı almanızı öneriyoruz. Çevrede doğal görünümlü kayalar özellikle öbeklenmiş taş yığınları aranmalıdır. Böyle yerlerde bu işarete rastlanır.

Check Also

Definecilikte Kılıç İşareti Ne Anlama Gelir?

Definecilikte Kılıç İşareti Ne Anlama Gelir? Definecilikte kılıç işareti; genellikle soylu veya savaşçı birisinin mezarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir