Home / Definecilikte İşaretler / Definecilikte Balık İşareti Ne Anlama Gelir?

Definecilikte Balık İşareti Ne Anlama Gelir?

Definecilikte Balık İşareti Ne Anlama Gelir?

Definecilikte Balık işareti; kesinlikle önemli bir define işaretidir. Define var demektir. Akarsu ve yada göl kenarlarındaki kayalarda bulunur. Genelde akarsu göl ve göletlerdeki kayalara çizilir. Bakıldığında suya işaret görülmeyebilir ama zamanında var olup da kuruyan dere ve gölleri gözden uzak tutmamak gerekir. Balık aynı zamanda çeşme yada pınarında işareti olabilir. Balık hayvanı baktığı yer ve uzunluğuyla kesin ölçüm gerektirir. Kesin olarak define işaretidir. Genellikle düz kayada bulunur. Tüm hatları ile balığa benzediğinde önemli hale gelir. Sudan çıkan balığın kuyruk tarafına doğru 90 cm. geri zıplayacağı varsayımı ile geriye doğru 90 cm. ilerisinin kırılması önerilir.

   


Yakınlarda  mahzen içinde harita olabilir. Baktığı yön ve uzunluğu da çok önemlidir. Uzunluğunu ölçmek ve bir santimi bir adım olarak  kullanmak gerekir. Balığın baktığı yöne doğru gidip adımlarınızın bittiği yerde mahzen girişi aramalıyız.

Balina veya Balina yavrusu: Define işareti olarak kullanıdığı az rastlanan işaretlerden birisidir. Tek başına yapılmış baline işareti gömüyü simgelemektedir. Bu işarette dikkat edilecek püf nokta, balinanın kuyruğunun yukarıya kıvrımlı olup olmadığıdır. Kuyruğunun kıvrımı yön vermekte olup yakınında horasan sıva ile doğal görünüm verilmiş yerleri kontrol etmenizi ısrarla önermekteyiz. Balina işareti farklı figürlerle beraber yapılmış ise antik Yunan Mitolojisine göre Poseidon (Okyanusların Tanrısı, Deniz Tanrılarının Tanrısı) anlamını taşımaktadır. Aynı şekilde yavrusu ise, Naiads, Naiades (Tatlı su perileri (göller, nehirler, kaynaklar ve çeşmeler) anlamını taşır. Uygarlık sembolü olup, defineyi değil hazineyi simgelemektedir. Sit alanı içine alınacak bölgeleri kapsar. Buradan uzak durunuz ve mümkünse müzeye bilgi vermenizi öneriyoruz.

Check Also

Definecilikte Kılıç İşareti Ne Anlama Gelir?

Definecilikte Kılıç İşareti Ne Anlama Gelir? Definecilikte kılıç işareti; genellikle soylu veya savaşçı birisinin mezarının …

10 Yorumlar

  1. peşpeşe birden fazla balık var aynı hızada ama balıklar buyukten kucuge dogru bunu bana acıklarmısn admın

  2. bırde oltayla balık tutan adam resmı var balıların ustunde onuda acıklarmns

  3. Balık işareti var balığın bulunduğu yerde Çeşme var ne anlama geliyor tlf:0538 946 2966

    • Balık işareti çeşmeyi işaret ediyo yani orası boş yer üraşmaya deymez abicim yalan konuşuyo dersende eskiden tabela diye o işaretler varmış define işaretinde bi işaretle bitmez define işaretinde enaz 6 karakter olması gerekiyo

  4. dere kenarında kocaman bir taş yunus balıgı fakat yanına gittiginde balık yok oluyor uzaklaştıgında balık oluyor resimleri bende var yeride belli ulaşmak isteyen 05385577553 erdal

  5. elimde gerçek bir harita var çözemiyorum deri üzerine kazınmış balık tavuk ayak ve el işaretleri var eski yazılar var ok işaretleri var ağaçlar var .05074855574 yardımcı olacak var mı haritayı satabilirim.

    • Elimde gerçek bir harita var çözemiyorum deri üzerine kazınmış balık tavuk ayak ve el işaretleri var eski yazılar var ok işaretleri var ağaçlar var .05074855574 yardımcı olacak var mı haritayı satabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir