Lima Hazinesi

Lima Hazinesi

İspanyollar 16. yüzyılda İnka imparatorluğunu yendikten sonra büyük bir servet biriktirdiler. Bu zenginliğin çoğu, bir isyan İspanyolları hazinelerini şehir dışına taşıyarak deneyip kurtarmaya zorlayan 1820’ye kadar Lima’da saklandı . İngiliz Kaptan William Thompson Gemisi Mary Dear, hazineyi şehir dışına çıkarmak ve isyan bitene kadar bölgeyi gezmekle görevlendirildi. Ancak cezbedilme sıkıntısı çeken Thompson ve ekibi İspanyol muhafızları öldürdü ve iddiaya göre bütün hazineyi gömdüler. Mary Dear daha sonra yakalandı ve İspanyol ve ganimetlerini nereye gömdüklerini göstermeyi kabul eden Thompson ve ilk arkadaşı dışında tüm ekip idam edildi. İspanyolları Cocos Adası’na, bugün Kosta Rika’ya yönlendirdiler, ancak kıyıya ulaştıklarında iki korunmuş korsanlar bir daha asla görülmeyecek şekilde ormana koştular.

Çok fazla soru var:  Thompson ve ilk arkadaşı, İspanyollar onları aramayı bıraktıktan sonra hazineyi kazıp yaşamlarına devam etmekten vazgeçti mi? Cocos Adası, hazineyi gömdükleri bir yer mi, yoksa sadece saklayabileceklerini bildikleri bir yer mi?

O zamanki İspanyol yetkililer, hazinenin 12 ila 60 milyon dolar arasında bir değere sahip olduğunu tahmin ettiler ve “orijinal envanter” , “113 altın ” ile birlikte “Meryem Ana’nın“ katı altınlı, mücevher kaplı, yaşam boyu görüntüsünü ” içeriyordu. heykeller … 200 sandık mücevher; Mücevherli tepe ile 273 kılıç; 1.000 elmas; katı altın kron; 150 chalices; ve yüzlerce altın ve gümüş çubuk. ”

Bugün hazinenin 200 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor ve şu an bulunduğu yer gizli kalmaya devam ediyor.

 

Check Also

Kayıp Hazineler; “AMBER ODASI”

Kayıp Hazineler; “AMBER ODASI” Görenlerin dünyanın sekizinci harikası olarak tanımladıkları Amber Odası, kesinlikle dünyanın en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir