Define

Define

define

 Define kelimesi Arapça da “defn” kökünde gelir. Genel olarak Cenaze gömmek, kıymetli bir şeylerin toprak altına gömmek, saklamak anlamında kullanılır. Ülkemizde “hazine” saklamakla aynı eş anlamı ifade etmektedir.

DEFİNE: Toprağın altına, kayanın içine yada herhangi bir yere saklanmış, Sahibi bilinmeyen yada rivayetlerle anlatılan kıymetli eşyaları varlıkları ifade eder.

DEFİNECİ : Önceden saklanmış hazineleri bulmaya çalışan insandır. Bu işin başarılması için mutlaka bir eğitim alması gerekir, eğitimsiz defineci yarardan çok zarar verecektir. Bilinçsiz defineci neyi nerede ve nasıl arayacağını bilmez. Eğitimsiz bir defineci, aynı zamanda iflah olmaz bir hastalığın bir umut sevdasının aşığıdır. Definecinin eğitim alacak bir kurumu yoktur. Bu itibarla kulaktan kulağa dolaşan rivayetlere göre hareket etmektedir. Definecinin sorunlarının başında eğitim sorunu gelmektedir. Bu soruna devletimizin el atması şu an itibariyle mümkün gözükmemektedir. O zaman bu sorunu nasıl aşacağız. Gelişmiş teknoloji sayesinde yazarak, yazdıklarını, tecrübelerini paylaşarak  yardımlaşarak eğitim sorununu halledebilirler.

Check Also

Büyük Trakya Hazinesi

Büyük Trakya Hazinesi Büyük Trakya Hazinesi; Büyük İskender’in Hazinesi Bulundu!… Bulgar arkeologlar, başkent Sofya’nın 300 km …

No comments

  1. DEĞERLİ TAŞ UZMANINDAN ÖĞÜTLER VE NASİHATLAR
    ALLAH ın insana verdiği nimetleri insanoğlu görmez aynı insanoğlu gider mezarda ölüleri soyar öncelikle şuradan başlayayım son sözümü ilk söyleyeyim o mezardaki ölüler ahirette o mezarı soyanlardan davacı olacak yani şöyle diyecekler ey mezar soyucusu adi şereften yoksun insanlar yüce yaratıcı size doğada her şeyi verdi neden beni mezarımda rahat bırakmadınız benim yerime siz olsaydınız yine mezar mı soyacaktınız hangi insan olursa olsun ister mümin ister kafir ALLAH ın yarattığı hiç bir kulun mezarına dokunulmamalıdır unutmayınki bir gün sizde öleceksiniz ve Yüce ALLAHA yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz mezar soyucularının yani definecilerin sonu hüsrandır hiç bir mezar soyucusu huzurlu olamaz siz siz olun definecilikten vaz geçin doğada bukadar değerli taş varken ne işiniz var mezarlarda mezar soygunculuğunda hazine bulmak istiyorsan bilimle birlikte doğadan değerli taş bul mezar soyma kardeşim ayıptır günahtır bunun hesabını nasıl vereceksiniz sizin hiç allahtan korkunuz yokmu ekmek kazanacaksanız helal lokmayı ekmeyinizi taşdan değerli taşdan çıkarın doğada taş çok işi öğren sende kazan mezar soyma değerli taş ülkemizde bol miktarda var yeterki sen azmet öğren watsapp +905388426269

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir