Home / Definecilikte İşaretler / Definecilikte Çiçek Gül-Papatya İşareti :

Definecilikte Çiçek Gül-Papatya İşareti :

 Definecilikte Çiçek, Gül, Papatya İşareti

gul
         Definecilikte çiçek, gül, papatya işareti

 Definecilikte Çiçek, Gül, Papatya İşareti; Çiçek işaretlerinin bulunduğu bölgede eski mezarlık alanı aramalısınız. Mezarlık alanda farklı olan bir mezar olmalı. Bu mezar üstünde de çiçeği anımsatan işaretler olabilir. Bulduğunuz takdirde doğru hedef üstünde olduğunuzu göreceksiniz. Bilinen gömü işaretlerindendir. Ülkemizde genellikle Ermenilerin bıraktığı işaretlerdendir. Roma döneminde ilk çiçek işareti olarak papatya kullanılmıştır. Çiçek işaretinde yapraklarından birisi eksik yapılmış ise, eksik yaprağının istikametinde araştırmaya devam etmeli, eksik yaprağın yapıldığı kaya altında veya civarında araştırmanızı sürdürmelisiniz.

Başka bir görüşe göre çiçek işaretleri geç Roma Döneminde sıkça kullanılmış, genelde bayan mezarlarına işarettir. Mezarları oda şeklinde olur fazla derin değildir. Mezarda, kadının parası ve değerli ziynet eşyaları mevcut olmaktadır. Fakat bu önemli olan eşyalar bazen mezarın biraz uzağında da bulunabilmektedir.

Ermeniler özellikle sistemli olarak gömülerde çiçek işareti yapmaktadır. Eğer çiçek işareti bir çeşmenin ya da kuyunun başında yapılmış ise, mutlaka bu çeşmelerin yaklaşık olarak 20 metre yakınlarında bir kayanın altında, kuyunun kenarında ya da kuyunun içerisinde para olduğunu simgelemektedir.

Definecilikte çiçek, gül papatya işareti aynı şeyleri ifade etse de lale işaretiyle karıştırmamalıdır. Definecilikte lale işaretinin çözümü bunlardan farklılıklar içerir.

Check Also

Definecilikte Kılıç İşareti Ne Anlama Gelir?

Definecilikte Kılıç İşareti Ne Anlama Gelir? Definecilikte kılıç işareti; genellikle soylu veya savaşçı birisinin mezarının …

One comment

  1. Arkadaşlar doğada arazide tarlada ve kırda bayırda yürüdüğünüzde bulduğunuz çeşitli renklerde camsı taşlar olabilir bu taşların ne olduğunu yapısını siz doğal olarak bilmeyebilir taşın ne olduğunu tanıyamayabilirsiniz zaten Türkiye de bu konuda fazla uzman kişide malesef yok ancak bu taşın resmini çekin ve vatsaptan 05388426269 bana gönderin bulduğunuz taşın ne olduğunu size söyleyebilirim taşlar konusunda 33 yıllık tecrübe ve bilgi birikimimi sizlerle paylaşabilirim ve bu konuda size yardımcı olurum hiç çekinmeden beni arayabilirsiniz telefonum 0538 842 62 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir